Drewniana lampa w nowej odsłonie.

drewniana lampa

drewniana lampa

 

Pokazywałam ostatnio jak w prosty sposób można zrobić lampę orientalną, a raczej taką stylizowaną na orientalną 🙂 Dzisiaj pokażę Wam jak z takiej samej podstawy można stworzyć inną lampę. wystarczy tylko trochę farby, kleju, tektury i dobrych chęci. Zdjęcia nie są doskonałe… mój aparat fotograficzny jest już bardzo wiekowy, a moje umiejętności fotograficzne również pozostawiają wiele do życzenia.

Drewniana lampa – co nam będzie potrzebne do jej wykonania.

  • Bejca lub farba akrylowa do pomalowania podstawy.
  • Lakier do drewna też może się przydać, Ja jednak pozostawiłam lampę niepolakierowaną.
  • Tektura w dowolnym kolorze.
  • Kawałek czarnej tektury jeśli chcecie upiększyć swoją lampkę wyciętym wzorem.
  • Klej Wikol.
  • Ostre nożyczki.

drewniana lampa

 

 

Jak zrobić podstawę takiej lampy pokazywałam tutaj. wykonani podstawy nie zajmuje wiele czasu. Potrzebny jest tylko drewniany kątownik, klej i piłka do ciecia drewna ręczna lub elektryczna. 

japońska lampa

 

 

Zdejmujemy pokrywę z lampy i wyjmujemy konstrukcję z patyczków do lodów. Teraz malujemy naszą podstawę bejcą lub farbą akrylową. Bejca bardzo ładnie podkreśla słoje na drewnie. Ja użyłam farby akrylowej, która też podkreśliła rysunek słojów – niestety na zdjęciach jest to całkowicie niewidoczne. Dodatkowo można użyć lakieru do drewna, ale nie jest to konieczne.

 

Z tektury wycinamy cztery prostokąty takiej wielkości, by łatwo je można wkleić do wnętrza lampy. Jeśli chcemy możemy też wyciąć sobie jakiś ładny wzór, by wkleić go na jedną ze ścianek od wewnętrznej strony – da to ciekawy efekt. Jeśli ktoś jest chętny mogę udostępnić plik z moją jaszczurką 🙂 W internecie można znaleść wiele innych, darmowych grafik. 

 

Mocujemy pokrywę, przyklejamy tekturowe prostokąty do wewnętrznej strony kątownika i już możemy cieszyć się nową lampką 🙂

drewniana lampa

 

Ostatnio stałam się bardzo monotematyczna. Wpisów na blogu niewiele, a połowa z nich o oświetleniu 🙂 Lampka z piór, japońska lampa, drewniana lampa, a nawet świeca do masażu, którą można również zaliczyć do oświetlenia na upartego… Następnym razem pokaże wam jak zrobić coś łatwego, efektownego i przydatnego.

9 Comments

    • Nie bardzo… Chyba, że lubisz takie delikatne światło albo zamontujesz mega jasną żarówkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *